Tehlikeli yolculuk....

2017-11-15 10:05:00
Tehlikeli yolculuk.... |  görsel 1
Tehlikeli yolculuk.... |  görsel 2
Tehlikeli yolculuk.... |  görsel 3
1913 yılı sonunda The Times'da Sir Ernest Shackleton tarafından gizemli bir reklam yayınlandı: " Erkekler tehlikeli yolculuklar, düşük ücretler, keskin soğuklar, en karanlıkta uzun aylar, sürekli tehlike aranıyor ve Yaşamla geri dönme şansımız Başarılı olması durumunda şeref ve tanınma. "
Bir sürü maceracı Antarctica'ya ulaşmayı amaçlayan bu gezinin yayınlanması konusunda hevesliydi, ancak gemi Antarktika'nın ucunda bulunan Fil Ada Adası'nda buzda sıkışıp kaldıkça hedefe ulaşılamadı. . Bu bölgede herhangi bir gemi görmeden bu aylardaydılar, durumun değişmediği korkusu, Shackleton'u riskli bir karar almaya yönlendirdi, aynı Shackleton'un Gürcistan'a komuta ettiği az sayıda insana bir cankurtaran attılar. 1300 km'lik bir mesafeyi kapsayan Güney'in
Dev dalgalar ve deniz fırtınaları ile mücadelede ölmeme olasılığı gerçekten düşüktü. Gizemli herhangi istatistik karşı onlar Gürcistan gelmesi ve yardım kutupta buza sıkışmış bütün mürettebatı kurtarıp geri dönebildiler. Gemi birkaç ay sonra pervasız Antarktika buzu tarafından yutulacaktı.
 
NOt;cümle olumsuzlukları tercümeden kaynaklıdır...

0
0
0
Yorum Yaz