rustubaba
195 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim

Sevdiğim Fotoğraflar

Gitmek İstediğim Yerler

Fotoğraf

İzlediklerim

Gezdiğim Yerler

Evim İçin

Güzel sözler

Yaşam

Müzik

Sağlık

Mizah

bilgisayar,proğramlar.

İlginç Fotograf

tasarım

Otomobil ve teknoloji

genel

Hobi

Şehir Yaşamı

Haber

Kıyafet,moda

Diğer İçeriklerim (11018)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (195)
inkumu kutlusevda kensav mkaycicek ygslys htayyar mimaraninsaat fatihemresen hasat55 sedirhalimobilya muhammedaksz bunyaminerdemir topsecretblogcu gunlukyazar erkanbas1 lifegoesonebru benemsen ozlemaltintasgocer yurdanurnesrin ensarrefika smile86 romantikhayat cocukklar zgyvz designermelis furkan6011 nevruzdeniz aysunkaraagac NosferatuAysegul galatasaray411 rotamhuzur umityesil1 france87 cemsanyeli adidas-ayakkabi-modelleri enenenguzeli katyayse123 ytrylmzr saber16 caylak-yazar-seda recepsibelkeskincelik gkccrm borderline hasanaziz tugbakms beyzade7 modern-123 atamery RUSTUBABA BLOGCU.COM
free counters
19 06 2017

Sadece otları temizleyen robot....

Sadece otları temizleyen robot.... |  görsel 1
Sadece otları temizleyen robot.... |  görsel 2
Sadece otları temizleyen robot.... |  görsel 3
Sadece otları temizleyen robot.... |  görsel 4
Sadece otları temizleyen robot.... |  görsel 5

Tertill, her gün bahçenizi kirleyen güneş enerjisiyle çalışan ve hava şartlarına dayanıklı bir robot.
 
Tertill ile bahçıvanlar, yabani otların sebepsiz ve çiçek bahçelerinin tadını çıkarabilirler; Organik bahçıvanlar, nefes almakta ve her mevsimde yabani otlardan arınmış, kimyasal içermeyen bir bahçenin keyfini çıkarabilirler.
 
Robotikçi Joe Jones - Roomba'nın yaratıcısı - Franklin Robotics'in 'Tertill'i bahçenizde yaşamak, yabani otları temizlemek, yağmur yağmak veya parlamak için tasarlandı.
 
Tertill bahçesinde yaşar ve yabancı otların oluşumunu önler. Benzersiz tasarım öğeleri ve çeşitli sensörler kullanarak Tertill, bahçeyi her gün devriye eder, ortadan kaldırmak için yabun ararken bitki ve engellerden kaçınır.
 
Tertill'in çok basit bir yöntemi vardır: yabani otlar kısa, bitkiler boyundadır. Tertill'in kabuğunun önüne dokunacak kadar uzun bir bitki, robotu geri çeviren bir sensörü etkinleştirir. Yine de, Tertill'in kabuğunun altına geçecek kadar kısa bir bitki, yabancı ot kesiciyi açan farklı bir sensörü etkinleştirir.  
 
Tertill'in yaklaşımı yüksekliğe dayandığından, sağlanan bitki yakalarından birini Tertill'in tanıması için yeterince uzun olana kadar kısa bitkiler etrafına koyun. Tertill yakaya yaklaştığında, onu tanıyacak ve geri dönecektir.
Çoğu bahçıvan yalnızca bir robota ihtiyaç duyar. Alışılmadık derecede geniş bir bahçeniz varsa (size iyi gelir!) Birden fazla robot ile daha iyi bir performans elde edebilirsiniz. (ABD'de tipik bir bahçe alanı yaklaşık 100 fitkare fit.)
 
Tertill dört tekerlekten çekiş kullanıyor. Bu, Tertill'in yumuşak toprak, kum ve malç ile hareket etmesine yardımcı olur ve ayrıca Tertill'in yamaçlara tırmanmasına yardımcı olur. Özel diyagonal tekerlekleri Tertill'i yamaçlarda daha kararlı hale getirir ve belli arazi zorluklarının üstesinden gelmeye yardımcı olur.
 
Tertill, sıkıntıya girmek için çeşitli sensörlere ve akıllı programlamaya güvenir. Bahçe çitleri ve büyük bitkiler gibi nesneleri algılamak için Tertill, birçok akıllı telefonda bulunanlara benzer sensörler kullanır; en hafif dokunma yeterlidir. Dik eğimleri algılamak için Tertill, cep telefonuna hangi yönde olduğunu bildiren aynı sensör kullanıyor. Tertill, bir motorun dönmeyi durdurup durdurmadığını (belki bir kayalıkla sıkıştığını) hissedebilir ve böylece kendini hasardan koruyabilir.
 
Tertill'i dolaşıp uzak tutmak için bahçenizde en azından kısa bir bariyer bulunmalıdır. Bariyer çit olabilir, iki santim boyunda olan kenarlı veya yükseltilmiş bir yatağın ahşap sınıra benzer.
 
Tertill'in bahçeyi kaplamasını sağlamak için basit, güvenilir bir strateji var. Engeller ve bitkilerden uzaklaşan ve bazen onları takip eden bir kombinasyon kullanıyor. Bu, Roomba'nın bazı modelleri ve diğer robotik vakumlar tarafından kullanılan aynı strateji.

23
0
0
Yorum Yaz