Muz....

2017-12-06 15:41:00
Muz.... |  görsel 1
Muz.... |  görsel 2
Saksıda Büyüyen Muz Ağaçları için Gerekenler Güneş

Banana ağaçları dünyanın tropikal ve subtropikal bölgelerinde yetişir ve bu nedenle tam güneş, sıcaklık ve nemi severler. Muz ağacı yetiştiriyorsanız, güneşin bir kısmını güneşten alan, ancak tercihen rüzgârdan korunan bir yerde tutmalısınız.

Toprak

Büyüyen muz ağacı, organik maddeler ve kompostalar bakımından zengin, iyi drene edilmiş toprak, kumlu zemini gerektirir. Muz ağacınız için kaliteli bir saksı ağı karışımı satın alın. Evde yapıyorsanız, kum, perlit ve kompost veya gübreyi karıştırdığınızdan emin olun.

Banana, bu potasyumdan zengin besleyici muz üretmek için hafifçe asidik ila nötr bir toprağa ihtiyaç duyar. Toprağın pH değeri 6 - 7 civarında olmalıdır. Toprağınız alkali ise, pH'ı düşürmek için kükürt karıştırın.

sulama

Banana nemi sever. Su düzenli ve derinden su ancak fazla su taşımamak için özen gösterin. Yazın her gün suyunu sıkın. Sıcak havalarda veya kök bağlandığı günde günde iki kez suya ihtiyacı olabilir. Büyüyen muz bitkileri için toprak düzgün nemli tutulmalıdır. Kışın sulamayı azaltın.

0
0
0
Yorum Yaz