rustubaba
195 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim

Sevdiğim Fotoğraflar

Gitmek İstediğim Yerler

Fotoğraf

İzlediklerim

Gezdiğim Yerler

Evim İçin

Güzel sözler

Yaşam

Müzik

Sağlık

Mizah

bilgisayar,proğramlar.

İlginç Fotograf

tasarım

Otomobil ve teknoloji

genel

Hobi

Şehir Yaşamı

Haber

Kıyafet,moda

Diğer İçeriklerim (11018)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (195)
inkumu kutlusevda kensav mkaycicek ygslys htayyar mimaraninsaat fatihemresen hasat55 sedirhalimobilya muhammedaksz bunyaminerdemir topsecretblogcu gunlukyazar erkanbas1 lifegoesonebru benemsen ozlemaltintasgocer yurdanurnesrin ensarrefika smile86 romantikhayat cocukklar zgyvz designermelis furkan6011 nevruzdeniz aysunkaraagac NosferatuAysegul galatasaray411 rotamhuzur umityesil1 france87 cemsanyeli adidas-ayakkabi-modelleri enenenguzeli katyayse123 ytrylmzr saber16 caylak-yazar-seda recepsibelkeskincelik gkccrm borderline hasanaziz tugbakms beyzade7 modern-123 atamery RUSTUBABA BLOGCU.COM
free counters
06 12 2017

karnıbahar

karnıbahar |  görsel 1
karnıbahar |  görsel 2

Mevsiminize ve ikliminize uyan çeşitleri yetiştirmeniz önemlidir. Sıcaklık 50-85 ° F (10 ° C - 30 ° C) olduğunda karnabaharlar her zaman donmaya açık iklimde ekilebilir. Başların olgunlaştığı zaman ideal sıcaklık 60-70 F (15-20 C) civarındadır.

 

Genellikle daha sıcak bölgelerde (USDA Bölgesi 9-11), sonbaharda karnabahar tohumları ekmeye başlayabilir ve kışın sonuna kadar tohum ekmeye devam edebilirsiniz. Soğuk bölgelerde tohumları kış sonuna kadar, bahar aylarında yaz ya da sonbahar hasatına kadar ekmek daha iyidir.

Yayılma

Ekim, nakil ve dikim lahanalar için olduğu gibidir. Tohumları bir tohum başlangıç ​​karışımında, 1 veya 2 cm derinlikte ve 4 cm aralıklarla ekletin. Fide filizlendiğinde ve bitkiler 3 veya 4 yaprağa sahip olduktan sonra, konteynırlarda karnabahar yetiştirmeye başlayabilirsiniz .

Bir Konteynır Seçme

Bir bitkinin yetişmesine yetecek kadar yer açmak için 12 inç derinliğinde ve en az 10 inç genişliğinde bir tencere seçin. Ayrıca, alt kısmında yeterli drenaj deliği olduğundan emin olun. Böyle bir kapta bir bitki yetiştirebilirsiniz.

Ayrıca büyük kovalarda, yarı viski fıçılarda ve hatta çuvallarda 2-3 karnabahar bitkisi de gelişebilir.

 

  • Karnabahar başları (çiçekler) 3-5 ayda hasat için hazır hale gelirler.
  • Karnabahar ılımlı bir sıcaklık gerektirir, yaklaşık 60-75 F idealdir.
  • Çok yüksek veya çok soğuk hava erken başlığa yol açar.
  • Karnabahar, 6.5-6.8 civarında ideal pH ile sürekli besin arzı ve hafif nemli toprak gerektirir.
  • Doğru sulama, karnabahar yetiştiriciliğinin anahtarıdır. En iyi sonucu elde etmek için dikkatlice suyun. Hem sualtında hem de su altı sulamadan kaçınılmalıdır.

0
0
0
Yorum Yaz