rustubaba
195 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim

Sevdiğim Fotoğraflar

Gitmek İstediğim Yerler

Fotoğraf

İzlediklerim

Gezdiğim Yerler

Evim İçin

Güzel sözler

Yaşam

Müzik

Sağlık

Mizah

bilgisayar,proğramlar.

İlginç Fotograf

tasarım

Otomobil ve teknoloji

genel

Hobi

Şehir Yaşamı

Haber

Kıyafet,moda

Diğer İçeriklerim (11018)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (195)
inkumu kutlusevda kensav mkaycicek ygslys htayyar mimaraninsaat fatihemresen hasat55 sedirhalimobilya muhammedaksz bunyaminerdemir topsecretblogcu gunlukyazar erkanbas1 lifegoesonebru benemsen ozlemaltintasgocer yurdanurnesrin ensarrefika smile86 romantikhayat cocukklar zgyvz designermelis furkan6011 nevruzdeniz aysunkaraagac NosferatuAysegul galatasaray411 rotamhuzur umityesil1 france87 cemsanyeli adidas-ayakkabi-modelleri enenenguzeli katyayse123 ytrylmzr saber16 caylak-yazar-seda recepsibelkeskincelik gkccrm borderline hasanaziz tugbakms beyzade7 modern-123 atamery RUSTUBABA BLOGCU.COM
free counters
20 03 2017

Akıllı oto Lastiği.....

Akıllı oto Lastiği..... |  görsel 1
Akıllı oto Lastiği..... |  görsel 2

Geçtiğimiz hafta düzenlenen 87. Cenevre Otomobil Fuarı'nda lastik üretimi yapan köklü firma Pirelli de yer aldı. Firma birçok yeni lastik modelini tanıttı fakat tüm dikkatleri üzerine çeken ise yeni geliştirdikleri "akıllı lastik" oldu.
 
Gün geçtikçe otomobillerimiz ve içerdikleri birçok teknoloji aynı cebimizdeki telefonlarımız gibi akıllı olmaya başlıyor. Bu teknoloji akımından lastikler de nasibini aldı. Pirelli, "Connesso Smart Tyres" olarak adlandırdığı akıllı lastiklerini tanıttı.
 
Pirelli'nin Connesso adlı bu sistemi lastik üzerindeki birçok sensörü, bir bulut sistemi ve mobil uygulamayı bir araya getiriyor. Sensörler lastiğin iç tarafına yerleştirilmiş ve kullanıcısına lastik basıncı, sıcaklığı ve üzerine düşen yük bilgilerini aktarabiliyor. Ayrıca lastiğin aşınma miktarı veya yapabileceği menzil gibi bazı bilgiler de hesaplanabiliyor. 
Ayrıca lastiğin aşınma derecesi çok arttığında sürücüye uyarı gönderilmesi de oldukça güzel bir özellik olarak görünüyor. Mobil uygulama aynı zamanda sürücüleri en yakın lastik bayisine de yönlendirebiliyor. Pirelli ilerleyen zamanlarda bu mobil uygulamanın özelliklerinin artırılacağını da belirtiyor. 
 
Pirelli'nin Connesso sistemine sahip olan akıllı lastiklerden almak isteyen sürücüler P Zero ve Winter Sottozero adlı lastik serilerinden bir seçim yapmak zorundalar. Ayrıca lastiğin iç tarafına konumlandırılan sensörlerin performansa bir faydasının veya zararının olmadığını da belirtmiş olalım. Akıllı lastikler şimdiden ön siparişe açılmış durumda ve 4 farklı renk seçeneği ile sunuluyorlar. Kırmızı, sarı, gümüş ve beyaz olarak belirlenen bu renkler lastiğin yan tarafında bir desen olarak yer alıyor ve oldukça şık göründüğü de şüphesiz.

22
0
0
Yorum Yaz